Czy wolontariusze z puszkami oklejonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry znikną z ulic?

Pewnie nieprędko, bo to znak, symbol tej akcji charytatywnej. Teraz jednak zamiast wrzucania monet do puszki mamy internetowe zbieranie: klikasz – wpłacasz – pomagasz.

Przeniesienie zrzutek do sfery Internetu stało się faktem. Codziennie wiele milionów ludzi na świecie otwiera zainstalowane na stałe na ekranie głównym ikonki jakiejś organizacji pomocowej, portalu prowadzącego crowdfunding. To jest modne, dobrze widziane. Zbiórki funduszy na cele charytatywne nigdy nie były tak łatwe, jak obecnie. Kiedy bank mamy w ręce, czyli telefonie, bo korzystamy z mobilnego konta, wpłaty można dokonać nawet w autobusie jadąc do pracy, na uczelnię, na trening, czekając w przychodni.

Internet umożliwia osiągnięcie celu zbiórki nie tylko przez wpłaty, ale również przez zasięgi, udostępnienia, jednym słowem dzięki klikaniu. A to można robić wszędzie i o każdej porze. Tak jak zapewne Ty, drogi czytelniku, bo skoro czytasz ten tekst, to albo już wspierasz potrzebujących, albo właśnie zamierzasz. Do czego Cię bardzo zachęcamy!

Wszyscy, którzy zetknęli się z działalnością na rzecz wykluczonych, potrzebujących, niepełnosprawnych, bezdomnych, chorych spotkali się też z problemem wstydu, oporów przed zwróceniem się o pomoc z poczucia godności. Rosnąca liczba zwracających się o pomoc na portalach fundraisingowych i crowdfundingowych, świadczy o tym, że to już zostało przełamane. Może nie u wszystkich, ale u tych, którzy komputerem się posługują – z pewnością tak. Liczba nowych, publikowanych codziennie próśb o wsparcie jest imponująca. Ułatwiają to organizacje mające dużą wiedzę o podopiecznych i często podejmują decyzję o upublicznieniu indywidualnej zbiórki w Internecie. Tak jak organizacje z nami współpracujące (zobacz listę). Dodatkowo gwarantując rzetelność wsparcia.

W systemie crowdfundingu, w jakim i Help Hub pracuje, liczba osób, do których dociera dobrze sformułowana informacja o zrzutce sięga milionów i to w bardzo krótkim czasie. Rzecz nie do osiągnięcia przy zbiórkach do puszki, przed erą klikania.

Zbiórki są dokładnie na wszystko: zdrowie, niepełnosprawność, biznes, kulturę, wyposażenie, zwierzęta, sport, na marzenia i cuda. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Już klikasz? Już wpłacasz? No to pomagasz.

A do puszki z serduszkiem też warto wrzuć.

Dzieciaki się ucieszą i nauczą, że w pomoc trzeba się angażować.

Dodaj komentarz